Archiv - NXHQ.NET


Klausdown

[6. 1. 2013] Konečně se přiblížil konec ostudného působení Václava Klause jako prezidenta České republiky.

Doufejme, že nový prezident bude osobností s nadhledem, inteligencí a skutečným vzděláním (tj. nikoliv pouze ekonomickým), a morálkou, která nebude terčem posměchu pro celou Zeměkouli.
Když však vidím, kdo kandiduje na budoucího prezidenta, padá na mne opět smutek.

Visací zámek - Prezident je buzna (Official videoclip)


Opravdu chcete nahlásit toto video jako nefunkční?

-td-

 

Václav Klaus v Austrálii

[26. 7. 2011] Prezident Václav Klaus při své pracovní cestě po Austrálii odmítl projít bezpečnostní prohlídkou v parlamentu v Canbeře. S odvoláním na produkční to uvedla na webu australská televize ABC News, která má v budově studio a s Klausem tam chtěla udělat rozhovor.

"Když spatřil bezpečnostní zařízení, zastavil se a řekl: Tamtudy neprojdu," popsala situaci serveru ABC News producentka pořadu Michelle Ainsworthová, která na prezidenta Klause čekala, aby ho doprovodila do studia.
Upozornila ho, že detektorem procházejí všichni, Klaus prý ale trval na svém. "Řekla jsem členovi ochranky, že to je český prezident, který má dělat rozhovor, ale nechce projít detektorem kovů," líčila Ainsworthová s tím, že strážce vchodu byl neoblomný. "Je mi jedno, kdo to je, všichni musí skrz (kontrolu)," nechal se slyšet.
"Takže jsem řekla prezidentovi, že nejsou žádné výjimky. Odpověděl: Neprojdu tím. Odcházím. Vracím se do hotelu. Jestli chcete se mnou udělat rozhovor, můžete ho udělat tam," citovala ho produkční. "Neřekl ani na shledanou. Prostě odešel," dodala.

Ainsworthové tedy nezbylo nic jiného, než se s nepořízenou vrátit do studia, kde na Václava Klause stále ještě čekal reportér Chris Uhlmann. "Nepřijde," řekla mu Ainsworthová. "Proč ne?" zeptal se Uhlmann. "Nepůjde přes bezpečnostní kontrolu," zněla odpověď.
"Proč ne?" divil se australský reportér. "Prostě nepůjde," odvětila Ainsworthová. Podle serveru www.theaustralian.com.au televize rozhovor z produkčních důvodů mimo budovu realizovat nemohla.

Prezidentův mluvčí Radim Ochvat v reakci řekl iDNES.cz následující: "U nás i ve většině světa jsou rentgenové kontroly ve státních institucích právě kvůli bezpečnosti prezidentů a ostatních ústavních činitelů, nikoli obráceně. Stejně tak to probíhá u nás na Pražském hradě. Je nemyslitelné, aby hlava státu procházela bezpečnostním rámem, a už vůbec ne, pokud jde o účast v televizním vystoupení."

Prezident Klaus je dle webu Pražského hradu v Austrálii na konferenční cestě, při níž má vystoupit s projevy v několika městech, mimo jiné v Perthu, Sydney, Canbeře, Melbourne či v Brisbane. Do Austrálie zavítal na pozvání Institute of Public Affairs a Center for Independent Studies.
"Ve všech svých přednáškách se zaměří na současné hrozby, které pro lidskou svobodu a přirozený hospodářský růst představují ideologie vystavěné na vyvolávání strachu před dopady tzv. klimatických změn," avizoval dvanáctidenní cestu Hrad.

Televize ABC News na svém webu připomněla nedávnou Klausovu návštěvu Chile, kdy se celý svět bavil videem, v němž si český prezident během tiskové konference s chilským protějškem schovává do kapsy chilské protokolární pero. Tentokrát neriskoval, že budou v jeho kapse nalezeny nějaké suvenýry, bavil se historkou web australské televize.

 

Tolik tedy zpravodajský server a nyní bych si dovolil připojit několik poznámek.

Prezidentský mluvka R.O. je samozřejmě podržtaška jako kterýkoliv jiný, takže těžko lze od něj očekávat nějaké odlišné vyjádření, než které poskytl. Dopustil se však omylu v tom, že říká, že prohlídky jsou právě kvůli bezpečnosti prezidentů apod. Nikoliv. Prohlídky mají zajistit bezpečnost všech občanů, v nutném případě i zabezpečení občanů před prezidentem a ústavními činiteli. Zvláště taková hlava státu, jakou je Václav Klaus, by měla procházet bezpečnostním rámem preventivně několikrát denně.

Pokud se týká konkrétní popsané události, jsem na straně onoho bezejmenného člena ochranky, neboť splnil bezchybně svůj úkol, a kromě toho, že nepropustil do parlamentu osobu, která se odmítla podrobit kontrole, tak také zabránil tomu, aby Klaus prezentoval v australské televizi svoje pomatené teorie. Bohatě stačí, že se s jeho dementními bláboly nevyhnutelně setkáváme my, obyvatelé Banánistánu.

Pan rádobyprofesor Klaus odletěl do Austrálie přednášet jako soukromá osoba za peníze daňových poplatníků, aby si jaksi bokem přivydělal nějaký ten dolar ke svému ubohému prezidentskému platu. Je to naprosto ojedinělé počínání, nenašel jsem nikde zmínku, že by si některý jiný prezident sháněl podobné melouchy, jednoduše proto, že by se k tomu nesnížil. To také svědčí o morálních kvalitách českého prezidenta, ale čemu bychom se divili, že?
Nestojí mi za to zde opět a znova vypisovat důvody, proč by Václav Klaus měl sedět na Pankráci místo na Hradě, tak jenom na závěr odlehčím toto téma několika příspěvky z internetových diskusí, které mě pobavily:

» Ještě, že máme Čochtana a Klause, na nich dobře můžeme učit děti a studenty: kdo chodil do školy a přesto je hloupý, kdo je netolerantní, kdo se neumí chovat, kdo není skromný, kdo je zloděj, kdo nezná černé peníze, kdo je arogantní, kdo je demagog, kdo je pseudofilozof, kdo je extrémista, kdo neumí používat vzdělání pro dobré věci, kdo nemá rád přírodu, kdo nemá druhého rád, kdo nemá morálku... «

» Jen si představte ty titulky, kdyby rámem prošel:
Prezident byl nucen projít bezpečnostním rámem. Bral to s humorem. Ochranka byla nekompromisní. "Chápu je, dělají jen svou práci, úřední šiml zařehtal." Řekl s úsměvem prezident...
Za takového prezidenta bych se stydět nemusel... «

» Jenomže pak už by to zase nebyl Klaus, jak ho známe. «

» Máte pravdu. Já to vidím asi takhle...
V.K.: "Dobrý den, jmenuji se Václav Klaus."
Joe Doe: "Neznám. Kdo že?"
V.K.: "No přece prezident České republiky!"
Joe Doe: "Prezident čeho?"
V.K.: "České republiky, demokratické, ano velmi, velmi demokratické to země ve středu Evropy!!"
Joe Doe: "Co to je?"
V.K.: "No dobře. Tak začněme odjinud. Píši knihy o ekologii a zápisky z cest. Jsou, musím trochu kriticky přiznat, velmi populární, ba i oblíbené."
Joe Doe: "To jako že je někdo čte?"
V.K.: "Nejen to, i cituje!"
Joe Doe: "Já ne. Furt neznám."
V.K.: "No a nedávno jsem byl v Chile..."
Joe Doe: "Aha! Jo ten!! A v Austrálii nedávno taky! Ženo, zamkni slepice!"
V.K.: (odchází středem)... «

-td-

 

Václav Klaus v Chile

ČT: 168 hodin - Pero z Chile: Film o filmu (Making of)

[17. 4. 2011] Co se v mládí naučíš... (výňatek z internetové diskuse):
Klaus byl vrcholným politikem už v devadesátých letech, kdy se naše země rozkrádala ve velkém, tohle byla jen závěrečná tečka ("taková třešnička na dortu", pozn n.x) za jeho působením.

Opravdu chcete nahlásit toto video jako nefunkční?

ČT: 168 hodin - Pero z Chile: Václav Klaus krade

[10. 4. 2011] Při cestách po Latinské Americe zavítal Václav Klaus do Chile, kde se mu zalíbilo protokolární pero. A jak to dopadlo? Typicky česky.
Stačila minuta a kromě serveru Youtube též i všechna přední zahraniční média zveřejnila kousek českého prezidenta Václava Klause s chilským perem, který se tak stal světovou "superstar".

Opravdu chcete nahlásit toto video jako nefunkční?


Počasí

Svátky a výročí
28.02. Lumír
29.02. Horymír
01.03. Bedřich
02.03. Anežka
03.03. Kamil
04.03. Stela
05.03. Kazimír

Citáty a aforismy
Móda je obor, který se specializuje na analfabety.
 

Obrázek dne