Smetiště - NXHQ.NET

Dokumentární

Misha Votruba, Václav Dejčmar - I am fishead (2011)

Are corporate leaders psychopaths? It is a well-known fact that our society is structured like a pyramid. The very few people at the top create conditions for the majority below. Who are these people? Can we blame them for the problems our society faces today? Guided by the saying "A fish rots from the head" we set out to follow that fishy odor. What we found out is that people at the top are more likely to be psychopaths than the rest of us.

Je dobře známou skutečností, že společnost je strukturována jako pyramida. Těch pár lidí na samotném vrcholu vytváří podmínky pro většinu pod sebou. Kdo jsou tito lidé? Můžeme je vinit z problémů, jimž současná společnost čelí? Jsou ředitelé firem egotističtí psychopati?
Pozoruhodný dokument o manipulujících psychopatech a moci.
Článek o dokumentu a další související informace jsou na webu SpotterTV.

Česká verze tohoto dokumentu je ke shlédnutí na webu České televize pod názvem Ryba smrdí od hlavy.

Opravdu chcete nahlásit toto video jako nefunkční?

Arte France, WDR - Svět podle společnosti Monsanto

Znepokojivý dokument o praktikách nadnárodní společnosti Monsanto a jejích aktuálních krocích na poli biotechnologií a kontroly potravin. Už od jejího založení v roce 1901 se rozvoj a bohatství společnosti Monsanto spojují s výrobou a prodejem mnoha chemických produktů, které byly později zakázány. V každém z těchto případů se později ukázalo, že společnost lhala, zatajovala důležité skutečnosti, nebo si jednoduše zaplatila studie, které měly dokázat neškodnost a zdravotní nezávadnost jejích produktů. Na základě několika soudních rozhodnutí musela společnost zaplatit nemalé částky, nijak to však nezastavilo její vítězné tažení celým světem. Dnes je společnost Monsanto světovým lídrem v produkci geneticky modifikovaných potravin (GMO) a s nimi spojeného herbicidu Roundup.

Opravdu chcete nahlásit toto video jako nefunkční?

SimonTPBAFK - TPB AFK: The Pirate Bay - Away from keyboard


Opravdu chcete nahlásit toto video jako nefunkční?

Počasí

Svátky a výročí
05.02. Dobromila
06.02. Vanda
07.02. Veronika
08.02. Milada
09.02. Apolena
10.02. Mojmír
11.02. Božena

Citáty a aforismy
Stát je velká fikce, pomocí níž se každý snaží žít na úkor všech ostatních.
Frédéric Bastiat

Obrázek dne